Xikar

Xikar

Společnost Xikar vtrhla na scénu s převratnými řezačkami na doutníky, které si oblíbili milovníci doutníků po celém světě. Bylo tedy jen otázkou času, kdy Xikar představí řadu zapalovačů, které se k legendárním řezačkám hodí. Stejně jako u řezaček Xikar je každý zapalovač Xikar ztělesněním vášně týmu Xikar pro spojování špičkových inovací s každodenní funkčností a hodnotou.


Příběh společnosti Xikar

Milovník doutníků Kurt Van Keppel byl stále více frustrován nedostatkem spolehlivých řezaček doutníků na trhu. Van Keppel si vzal k srdci přísloví "Když chceš něco udělat dobře, musíš to udělat sám", když se spojil se svým přítelem, konstruktérem Scottem Almsbergerem, aby vytvořili dokonalou řezačku doutníků.


Měsíce výzkumu a vývoje daly vzniknout řezačce, která dokonale kombinuje moderní design a materiály s uživatelsky přívětivou všestranností. Než se o řezačce mohl dozvědět celý svět a společnost se mohla dostat na nejvyšší úroveň prestiže v oboru, museli Van Keppel a Almsberger pro svůj nový podnik zvolit to správné jméno.

Aby správně pojmenovali svůj nejmodernější výtvor, obrátili se Van Keppel a Almsberger k minulosti a k národu Taino, který v době příchodu Kryštofa Kolumba do Nového světa vzkvétal po celém Karibiku. Kolumbův doprovod a ti, kteří ho následovali, popisovali, že Tainové kouřili tabák, o kterém dnes víme, že byl uložen v kukuřičných slupkách nebo palmových listech.
Tainové prý nazývali své jedinečné kouření "sikars" nebo také "cigars" (doutníky), jak je známe dnes. Van Keppel a Almsberger vyměnili písmeno "S" za písmeno "X", aby mu dodali moderní vzhled a zvuk, což je rozhodnutí, které z Xikaru udělalo jednu z nejuznávanějších značek doutníkového příslušenství na světě.

Se jménem Xikar byla do světa vypuštěna řezačka, nyní nazvaná Xikar Xi-1. Řezačka se stala trhákem, který navždy změnil odvětví doutníkového příslušenství. Na základě úspěchu řezačky Xi-1 Van Keppel a Almsberger pokračovali v rozšiřování produktové řady řezaček Xikar a dalších inovativních doplňků pro kouření doutníků, přičemž vždy dbali na odolnost, funkčnost a hodnotu. To platí zejména pro širokou řadu zapalovačů Xikar.

Výběr zapalovačů Xikar

Ať už si vybíráte zapalovač podle vzhledu, funkcí, hodnoty kterou přináší, nebo podle všeho dohromady, v nabídce zapalovačů Xikar si jistě vyberete. Zde je několik aktuálních favoritů:

Xikar ELX

Nejprodávanější zapalovač Element společnosti Xikar byl přepracován na Xikar ELX, aby poskytoval ještě účinnější možnosti zapalování. Zapalování dvojitým plamenem a vestavěný děrovací nůž poskytují veškerou všestrannost, kterou potřebujete, abyste si mohli vychutnat doutníky kdykoli a kdekoli.

Xikar Allume

Tento klasický zapalovač Xikar je oblíbený mezi fanoušky již od svého prvního uvedení na trh. Xikar Allume se dobře drží v ruce, poskytuje tryskový plamen odolný proti větru a je vyroben tak, aby vydržel. Díky robustní konstrukci, pohodlné přenosnosti a snadnému zapalování bočním stiskem je Allume připraven na téměř každou výzvu.

Xikar Executive

Xikar Executive je další legendární klasikou značky Xikar, která byla vytvořena pro milovníky doutníků, kteří oceňují dokonalou kombinaci funkčnosti, spolehlivosti a stylu. Zapalovač byl přepracován pro lepší zapalovací výkon a je vybaven bočním zapalováním, plamenem s jednou tryskou a sofistikovaným vzhledem, což z něj činí jasnou volbu pro moderní milovníky doutníků na cestách.

Xikar Tech

Pokud hledáte zapalovač, který kombinuje velkou kapacitu, odolnost a hodnotu, hledejte zapalovač Xikar Tech. Velká průhledná palivová nádrž vás udrží připravené k akci i na delších výletech. Ergonomický a robustně konstruovaný zapalovač je pracantem, na kterého se můžete spolehnout každý den. Je k dispozici s jedním nebo více tryskovými plameny.

Xikar Ellipse

Xikar Ellipse, který byl přepracován pro lepší výkon, se nadále vyvíjí jako jeden z oblíbených modelů značky. Jeho propracovaný a přitom pohodlný design doplňuje výkonné trojité plamenové zapalování, které se rozhoří pouhým stisknutím palce.

Xikar Forte

S hot rodem inspirovaným Xikar Forte je řezání a zapalování doutníků pohodové, zábavné a efektivní najednou. Ve vnějším pouzdře Forte, které bylo časopisem Cigar Journal korunováno jako doutníkové příslušenství roku, se ukrývá výkonný plamen s jedním hořákem odolný proti větru a 7mm děrovací nůž, díky němuž budete zapalovat doutníky efektivně a nekompromisně.

Xikar Stratosphere

Při cestování ve vyšších nadmořských výškách není snad nic více frustrujícího než zapalovač, který nefunguje, když ho nejvíce potřebujete. Tým Xikar našel na tento problém lék v podobě zapalovače Xikar Stratosphere. Díky větruvzdornému plameni pro vysoké nadmořské výšky a lehké, ale přesto odolné konstrukci je to skvělá volba pro moderní dobrodruhy.

Xikar HP4

Inspirován dnešními sofistikovanými superauty, Xikar HP4 dosahuje rovnováhy mezi odolnou funkčností a moderním designem. Pokud chcete zapalovač, který udělá dojem a přitom se snadno drží a ovládá, je tento oblíbený model vítěznou volbou.

Xikar Turrim

Xikar Turrim je vybaven výkonným tryskovým zapalováním, ráčnovým nastavovacím kolečkem, velkou palivovou nádrží a velkým okénkem pro kontrolu stavu paliva. Jedinečná konstrukce zapalovače z něj dělá vysoce výkonný stolní zapalovač a také dokonalý zapalovač pro znalce doutníků na cestách, který se vejde do většiny cestovních kufříků.

Xikar Volta

Xikar Volta spojuje všechny inovativní technologie společnosti Xikar a vytváří tak dokonalý stolní zapalovač. Velké tlačítko zapalování vysouvá štít proti nečistotám a zapaluje výkonné čtyřplamenné hořáky, které zajišťují optimální pokrytí při zapalování doutníků. Nadrozměrné ráčnové nastavení plamene a velké okénko pro palivo jen zvyšují hodnotu tohoto jedinečného zapalovače.

Dárkové sady zapalovačů Xikar

Xikar nabízí také různé dárkové sady, které obsahují zapalovače a některé z nejoblíbenějších doplňků Xikar. Od kombinací zapalovače a řezačky až po tématické sady pro automobilové nadšence, golfisty nebo outdoorové dobrodruhy - Xikar nabízí možnosti, jak obdarovat svého oblíbeného milovníka doutníků nebo sám sebe.

Doživotní záruka Xikar

Společnost Xikar se zavázala nabízet ty nejlepší dostupné výrobky a na každý svůj výtvor poskytuje doživotní záruku. Pokud zapalovač nesplní očekávání, společnost Xikar ráda odstraní veškeré problémy se zapalovačem.

Péče o zapalovač Xikar

I když je skvělé mít po ruce doživotní záruku, přesto chcete svému zapalovači věnovat veškerou péči, kterou si zaslouží. Vždy se řiďte doporučeními společnosti Xikar pro údržbu, včetně používání pouze prémiového butanu. Dodatečná péče udrží váš zapalovač Xikar v optimální výkonnosti a možná vás zachrání před tím, abyste někdy využili doživotní záruční servis Xikar.

Rozpalte to s Xikarem

Xikar nabízí dokonalou kombinaci formy, funkčnosti a hodnoty, díky níž je tato značka oblíbená mezi milovníky doutníků již od doby, kdy se poprvé objevila na scéně se svými klasickými řezačkami doutníků. Začněte svou cestu se značkou Xikar ještě dnes a najděte si ideální zapalovač Xikar právě pro vás.


Všechny ceny již zahrnují DPH.. Doprava zdarma od 99,00 €. Na objednávky s hodnotou menší než 99,00 € se vztahují dodatečné náklady na dopravu. Přeškrtnuté ceny jsou doporučené maloobchodní ceny.