Elie Bleu

Elie Bleu

Na současném trhu s luxusními humidory dominuje jen několik elitních výrobců a jedním z nejuznávanějších je Elie Bleu. Humidory a příslušenství Elie Bleu, které mají opulentní styl, efektivní design a jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, jsou dokonalou volbou pro dnešní moderní milovníky doutníků.

Začátek něčeho kouzelného
Příběh značky Elie Bleu začíná v roce 1976 otevřením dílen Elie Bleu ve čtvrti Faubourg Saint Antoine, která je centrem pařížského truhlářského průmyslu. Dílny, které založil Alain Berda, si rychle získaly reputaci díky svým odborně zpracovaným výrobkům z nejkvalitnějších ručně vybraných dřevin, v nichž se projevil pozoruhodný talent pro intarzie.

Mezi pařížskou elitou milující doutníky byly oblíbené zejména humidory Elie Bleu. V nejvhodnější chvíli se o nich nakonec začalo mluvit i ve Spojených státech. Doutníkový boom v 90. letech 20. století se teprve rozjížděl a značka Elie Bleu měla tu správnou chvíli, aby se představila světu.

Toto celosvětové zviditelnění urychlilo poptávku po humidorech Elie Bleu a umožnilo společnosti otevřít v roce 1997 svůj první pařížský butik. V roce 1998 Alain Berda společnost prodal, ale osud společnosti Elie Bleu byl pevně určen. Počátkem roku 2000 se společnost Elie Bleu trvale řadila mezi nejlepší výrobce humidorů na světě a začala rozšiřovat výrobu o řadu dalších výrobků. Od natahovačů hodinek po šperkovnice a další, Elie Bleu vynikala ve vytváření prvotřídních památek pro sofistikované lidi po celém světě.

Otevření nové dílny v roce 2007 umožnilo společnosti Elie Bleu pružněji držet krok s poptávkou a dále rozšiřovat sortiment výrobků a zaměřit se na ekologickou udržitelnost. Od roku 2019 se společnost více zaměřuje na snižování emisí uhlíku, aby pomohla minimalizovat dopady klimatických změn, a zároveň za každý prodaný výrobek značky Elie Bleu vysadila jeden strom.

Díky pověsti luxusní kvality smíšené se smyslem pro globální odpovědnost je Elie Bleu i nadále jedním z nejuznávanějších výrobců humidorů na světě. Navíc řemeslníci z dílen společnosti Elie Bleu neusínají na vavřínech a nadále posouvají hranice designu, stylu, konstrukčních technik a představivosti.Proces Elie Bleu
Každý humidor Elie Bleu je pečlivě ručně vyráběn mistrem řemeslníkem na vrcholu odborných znalostí a schopností. Pochopení procesu, který je nutný k vytvoření těchto úžasných uměleckých děl, jen zvýší míru uspokojení a uznání z vlastnictví humidoru Elie Bleu.

Výběr dřeva
K výrobě humidorů Elie Bleu se používají pouze ta nejkvalitnější dřeva, přičemž ta nejvzácnější a nejexotičtější jsou použita k vytvoření ohromujících dýh Elie Bleu.

Design výrobku
Tým designérů společnosti Elie Bleu spojuje náročnou funkčnost s legendární bohatostí a uměleckými intarziemi značky Elie Bleu, aby vytvořil humidory, které obstojí ve zkoušce času jak z hlediska konstrukce, tak stylu.

Intarzie
Složitá zručnost a trpělivost, která je nutná ke skládání jednotlivých kusů materiálu, jako je dýha nebo perleť, za účelem vytvoření většího designu nebo obrazu, odlišuje řemeslníky společnosti Elie Bleu od ostatních. Přestože ne všechny humidory Elie Bleu mají intarzie, staly se ikonickou součástí tajemství značky Elie Bleu.

Sestavení humidoru
Humidory Elie Bleu ožívají pod mistrovstvím řemeslníků dílny, kteří každý humidor ručně staví a zdokonalují, dokud se co nejvíce nepřiblíží dokonalosti.

Dokončovací úpravy
Po zhotovení je před opuštěním dílny každý humidor dokončen dřevěnými dýhami nebo jinými materiály a následně vyleštěn, aby získal konečný nádech Elie Bleu, který je předurčen k tomu, aby se stal ceněnou památkou hrdého milovníka doutníků.

Humidory
Různorodá řada luxusních humidorů Elie Bleu nabízí něco pro všechny chutě, od decentních nenápadných klasických po odvážně navržené, které upoutají pozornost, a taky vše mezi těmito extrémy. V každém humidoru dědičné kvality jsou použity ty nejlepší materiály a součástky, které zaručují optimální klima pro doutníky.

Exteriér každého humidoru je sám o sobě uměleckým dílem s nádherně zpracovanými povrchovými úpravami a intarziemi, které nabízejí vynikající detaily. Řemeslníci společnosti Elie Bleu mají k dispozici širokou škálu exotických dřevin, včetně znalci oblíbené bubingy, makasaru, mahagonu, ebenu a jedné ze specialit společnosti Elie Bleu, platanu.Vzhled a styl různých modelů humidorů Elie Bleu se značně liší. Od jednoduchých, ale elegantních klasických modelů až po oblíbenou řadu Che, každý z nich přináší lákavou harmonii designu a funkčnosti. Řada Elie Bleu Medal je toho skvělým příkladem, protože s použitím barveného platanového dřeva, španělského cedru a složitých intarzií vytváří nádherné umělecké dílo, které poslouží jako krásný středobod každého pokoje nebo kanceláře.Stejně působivé jsou i interiéry humidorů Elie Bleu. Španělský cedr je použit s maximální precizností, aby doutníkům poskytl dokonalý domov. Navzdory všeobecnému přesvědčení společnost Elie Bleu nedoporučuje používat na cedrové obložení vodu ke zvýšení vlhkosti. Konstrukce je natolik kvalitní, že žádná dodatečná vlhkost není nutná. Použití vody by také mohlo poškodit jemně broušený cedr a snížit účinnost humidoru.

Další aspekty interiéru zvyšují spolehlivost a styl každého humidoru, včetně odolných pantů, obvykle ze zlatého nebo stříbrného kovu. Tyto panty zajišťují odolnost a hladký chod víka a pomáhají zajistit dokonalé utěsnění. Mnoho humidorů Elie Bleu obsahuje atraktivní sady zámků a klíčů pro větší bezpečnost a také cedrové přepážky pro lepší uspořádání doutníků.


Každý humidor Elie Bleu je vybaven pozlaceným nebo postříbřeným zvlhčovačem Elie Bleu, který zajišťuje spolehlivou pasivní regulaci vlhkosti. Nastavitelné větrací otvory nabízejí větší flexibilitu při přizpůsobování prostředí potřebám doutníků. Stačí přidat destilovanou vodu, nastavit ventilační otvory na požadovanou úroveň a zvlhčovač se postará o zbytek. Elie Bleu dodává k větším humidorům více zvlhčovačů pro lepší optimalizaci regulace vlhkosti.

Jehličkové vlhkoměry značky Elie Bleu usnadňují sledování úrovně vlhkosti a stejně jako zvlhčovače se snadno připevňují na spodní stranu víka pomocí magnetů. Snadno čitelné ciferníky lze zkontrolovat pouhým pohledem, přičemž pro větší pohodlí je na nich vyznačen preferovaný rozsah relativní vlhkosti pro doutníky.


Tyto vlastnosti dohromady vytvářejí ideální kombinaci formy a funkce, díky níž se společnost Elie Bleu stala jedním z nejuznávanějších a nejuctívanějších výrobců humidorů na světě.

Humidory na celý život
Každý humidor od společnosti Elie Bleu je dílem dědičné kvality, které vám bude nekonečným zdrojem hrdosti, z něhož se můžete těšit po celý život. Chcete-li mít ten nejlepší styl a funkčnost, které vytvořili řemeslníci na vrcholu svých sil, vyberte si svůj humidor Elie Bleu ještě dnes!


Všechny ceny již zahrnují DPH.. Doprava zdarma od 99,00 €. Na objednávky s hodnotou menší než 99,00 € se vztahují dodatečné náklady na dopravu. Přeškrtnuté ceny jsou doporučené maloobchodní ceny.