Nůžky na doutníky

Nůžky na doutníky

V současné době je k dispozici celá řada nástrojů na seříznutí doutníků, ale žádné z nich nenabízejí tak jedinečnou kombinaci elegance, nostalgie a přesnosti jako nůžky na doutníky. Tyto nadčasové nůžky na doutníky dokáží ozvláštnit každý rituál stříhání doutníků.Jak fungují nůžky na doutníky?

Nůžky na doutníky fungují stejně jako běžné nůžky. Otevíráním a zavíráním rukojetí se vytváří stříhací pohyb. Zatímco běžné nůžky mají rovné čepele, nůžky na doutníky mají zaoblené nebo zakřivené čepele. Zakřivení čepelí a otáčivý pohyb pomáhají vytvářet hladký řez, který probíhá kolmo k hlavě doutníku, podobně jako u dvojitých gilotin. Výsledkem je široce otevřený tah, díky kterému si můžete lépe vychutnat všechny chutě, které váš doutník nabízí.

Používání doutníkových nůžek vyžaduje cvik, takže trocha trpělivosti vám v tomto procesu velmi pomůže. Když si vyhradíte čas na nácvik toho, jak velký tlak při stříhání vyvinout, jak rychle (nebo pomalu) stříhat a kolik toho z doutníku odříznout, bude pro vás stříhání doutníků mnohem příjemnější.

Když to zvládnete, je to snadné jako raz, dva, tři! Stačí otevřít nůžky na doutníky, narovnat čepele těsně nad švem víčka doutníku a rychle a jistě nůžky zavřít!

Výhody nůžek na doutníky

Nůžky na doutníky přinášejí do kouření mnoho nového a mohou zvýšit váš požitek z doutníku, ať už jde o jedinečný styl stříhání, pocit úspěchu nebo předvedení vašich zastřihávacích dovedností. Možná právě proto jsou nůžky na doutníky již dlouho oblíbenou volbou pro společenská setkání od zasedací místnosti až po doutníkový salonek. Doutníkové nůžky mohou přinést řadu výhod pro vaše chvíle strávené s doutníky, jako jsou:

 • Přesný a rovný střih pro optimální tah
 • Flexibilita při stříhání různých velikostí a tvarů
 • Dodatečný nádech elegance
 • Okamžitý začátek konverzace
 • Nadčasový vzhled

  Nůžky na doutníky jsou ideální i pro pohodlné a bezpečné uložení řezacího nástroje ve vašem humidoru. Většinu nůžek lze připevnit na magnet umístěný na vnitřní straně humidoru a jejich štíhlý profil zaručuje, že přesto nezaberou mnoho místa.

  Nůžky na doutníky mají i své nevýhody, protože používání nůžek na doutníky může být zpočátku náročné. Každé nůžky mají své vlastní zvláštnosti a osobnost, na kterou je třeba přijít, a to může být součástí jejich kouzla. Jakmile si je však osvojíte, mohou být nůžky na doutníky jedním z nejpřínosnějších způsobů, jak oříznout a vychutnávat si doutníky.

  Výběr nůžek na doutníky

  Stejně jako u běžných nůžek existují i nůžky na doutníky různých stylů a velikostí v závislosti na práci, kterou s nimi potřebujete vykonávat. Mezi nejoblíbenější typy nůžek patří např:

  Tradiční nůžky


  Tradiční nůžky, oblíbené u náročných znalců doutníků po celém světě, jsou obvykle dlouhé 14 až 17 centimetrů a poskytují vyvážený pocit a elegantní starosvětský půvab. Zatímco většina nůžek na doutníky není vhodná na cesty, tyto nůžky se pohodlně drží a poskytují klasický vzhled, který je ideální pro domácnost, kancelář nebo kuřácký salonek. Nejprodávanější nůžky na doutníky adorini Stainless jsou kvintesencí klasiky.

  Kapesní nůžky


  Pokud plánujete nosit nůžky na doutníky i na cestách, pak budou nejlepší menší kapesní nůžky. Tyto přenosné nůžky mají často podobný design jako tradiční nůžky s kratšími rukojeťmi nebo dokonce kompaktnější skládací konstrukcí. Kapesní nůžky nejenže zabírají méně místa, ale mnoho doutníkových nadšenců může zjistit, že kratší rukojeti a o něco nižší hmotnost poskytují o něco lepší kontrolu při stříhání doutníků.

  Nůžky s trojitou čepelí


  Trojčepelové nůžky na doutníky představují sofistikované, moderní pojetí tradičních nůžek na doutníky. Tři čepele pracují ve vzájemné souhře a vytvářejí kulatý otvor podobný závěrce fotoaparátu, jehož řezný pohyb zajišťuje hladký a účinný střih bez přiskřípnutí doutníku. Tyto nůžky přinášejí do stříhání doutníků trochu víc šmrncu a jistě potěší příznivce dvojitých gilotinových řezaček. Nůžky na doutníky adorini Deluxe jsou skvělým příkladem, který se snadno používá, je stylový a spolehlivý.

  Nůžky na doutníky jsou přesné řezací nástroje, takže si chcete být jisti, že nůžky mají super ostré a odolné čepele. Tupé nůžky na doutníky mohou doutník přiskřípnout, poškodit krycí listy a váš zážitek z doutníku rychle a frustrujícím způsobem ukončit. Pro dosažení nejlepších výsledků proto vždy hledejte kvalitní čepele z nerezové oceli nebo s keramickým povrchem.

  Doutníky řezejte elegantně a stylově

  Ať už patříte mezi puristy v kouření doutníků, chcete si vytvořit elegantní atmosféru v salonku nebo jen chcete vyzkoušet nový způsob stříhání doutníků, nůžky na doutníky mohou být uspokojivou volbou. Přijměte výzvu a vyzkoušejte své dovednosti při stříhání doutníků s novými nůžkami na doutníky.


Všechny ceny již zahrnují DPH.. Doprava zdarma od 99,00 €. Na objednávky s hodnotou menší než 99,00 € se vztahují dodatečné náklady na dopravu. Přeškrtnuté ceny jsou doporučené maloobchodní ceny.